26 marca 2017

Producenci

TeknosOliva

Grupa TEKNOS-OLIVA jest czołowym producentem farb przemysłowych w Europie.
Firma Teknos powstała w 1948 r. i jest jedną z największych firm branży chemicznej w Finlandii. W  2010 r. w skład grupy Teknos wszedł największy polski producent farb firma OLIVA Sp. z o.o.. Od tego momentu spółka działa pod nazwą TEKNOS-OLIVA.
Spółki Grupy znajdują się w Skandynawii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji i Polsce. Teknos posiada również rozwiniętą sieć przedstawicielstw w pozostałych krajach europejskich. Obroty grupy Teknos sięgają 215 mln Euro rocznie. Obecnie fabryki Teknos znajdują się w 7 krajach: Finlandii, Szwecji, Danii, Niemczech, Polsce, Rosji i Chinach.
Dzięki rozwiniętej infrastrukturze technicznej oraz ciągłym inwestycją w badania firma Teknos-Oliva może poszczycić się nowoczesnymi rozwiązaniami antykorozyjnymi.

Jotun

Grupa JOTUN wywodzi się z Norwegii i jest międzynarodowym producentem i dystrybutorem farb antykorozyjnych, dekoracyjnych oraz powłok proszkowych. Firma ta znajduje się w pierwszej dziesiątce największych producentów farb na świecie. Firma Jotun została założona w 1926 roku w Sandefjord w Norwegii. W Polsce Jotun jest obecny od ponad 20 lat.
Działalność firmy Jotun na świecie została rozdzielona pomiędzy siedem regionów odpowiedzialnych za sprzedaż farb dekoracyjnych i przemysłowych (Marine – farby morskie, Protective – farby przemysłowe, Powder – farby proszkowe). Firma posiada 37 zakładów produkcyjnych w 21 krajach, 64 oddziałów w 45 krajach i jest reprezentowana w ponad 100 krajach na całym świecie.
Firma Jotun posiada silną i ugruntowaną pozycję w branży farb antykorozyjnych, farb okrętowych i w szeroko rozumianym przemyśle.
Oferta firmy Jotun oferta jest bardzo szeroka i obejmuje specjalistyczne, wysokiej jakości farby antykorozyjne do wszelkich zastosowań.
Pomoc i nadzór techniczny zapewniają inspektorzy firmy Jotun, posiadający międzynarodowe certyfikaty F.R.O.S.i O.

Hempel

Firma Hempel to producent powłok malarskich dla segmentu dekoracyjnego, lądowego, morskiego, kontenerowego oraz jachtowego.
Firma Hempel wywodzi się z Danii i powstała w 1915 r.
Obecnie firma Hempel zatrudnia ponad 5 500 osób w ponad 80 krajach i posiada fabryki oraz centra badawczo-rozwojowe na całym świecie.
Polski oddział grupy Hempel – firma Hempel Polska sp. z o.o. jest dostawcą najnowszych technologii w zakresie malarskich zabezpieczeń antykorozyjnych dla przemysłu morskiego i lądowego.
Firma Hempel Polska Sp. z o.o. posiada wdrożone Certyfikat Jakości ISO 9001:2000 oraz ISO 14001:2004, gwarantujące wysoką jakość oferowanych produktów.

Sika

Firma Sika jest międzynarodowym dostawcą produktów z zakresu chemii budowlanej. Oferta Sika zawiera szeroki wybór nowoczesnych materiałów wykorzystywanych na wszystkich poziomach konstrukcji budowlanych, a zwłaszcza z dziedziny zabezpieczenia powierzchni betonowych, izolacji przeciwwodnych, posadzek betonowych, systemów mostowych, antykorozji stali.
Firma Sika Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Sika – jednego ze światowych liderów na rynku specjalistycznych produktów chemicznych dla branży budowlanej i przemysłu.
Grupa Sika posiada placówki w 97 krajach na wszystkich kontynentach, natomiast w Polsce firma SIKA działa od roku 1991.
W 1986 Sika, jako jedna z pierwszych firm w branży przemysłowej, otrzymała certyfikat zarządzania jakością ISO 9001. W Polsce certyfikat zgodności systemu jakości z normą PN-ISO 9001 firma SIKA otrzymała w 1998 r.